مقالات جراحی زیبایی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی با توجه به ویژگی های این نوع بینی ، نیاز به تبحر و استفاده از تکنیک های خاص دارد . برای اطلاع از قیمت عمل بینی گوشتی با شماره ۰۹۱۲۲۱۶۷۸۷۵ تماس بگیرید .

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی جراحی است که شکل بینی را تغییر می دهد. انگیزه عمل بینی ممکن است تغییر شکل بینی ، ترمیم ناهنجاری های ناشی از آسیب ، اصلاح نقص هنگام تولد یا بهبود برخی مشکلات تنفسی انجام باشد.

قسمت فوقانی ساختار بینی، استخوانی است و قسمت پایین آن غضروف است. رینوپلاستی می تواند استخوان ، غضروف ، پوست یا هر سه مورد را تغییر دهد.

جراح شما هنگام برنامه ریزی برای عمل زیبایی بینی ، سایر ویژگی های صورت ، پوست روی بینی و آنچه را که می خواهید تغییر دهید را در نظر می گیرد.

در طی جلسات مشاوره و پس از انجام تصویربرداری های لازم ، نوع بینی شما مشخص می شود و جراح بر این اساس فرم مناسب را به شما پیشنهاد می دهد .

عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی

ویژگی های بینی گوشتی

  • بینی گوشتی همانطور که از نامش پیداست به بینی های بزرگ که معمولا نوک افتاده به همراه پره های بزرگ دارند ،اطلاق می شود .
  • بینی های گوشتی از ساختار غضروفی ضعیفی برخوردارند . این ویژگی اجازه مانور زیاد جراح در قسمت نوک بینی که غضروفی است، نمی دهد . گاهی پزشک با انجام پیوند غضروف (خودی یا مصنوعی) تغییراتی را که می خواهد در بینی ایجاد می کند .
  • پوست چرب و ضخیم از دیگر ویژگی های بینی گوشتی است . اگر پوست ناحیه بینی چرب است با متخصص پوست در میان بگذارید . درمان نکردن این مسئله به مرور زمان پوست بینی را ضخیم تر می کند .
    از معایب پوست ضخیم این است که تغییرات اعمال شده بر روی استخوان و غضروف را به خوبی نمایش نمی دهد . وقتی جراح بینی را به فرمی زیبا تراش می دهد ،این تغییرات در استخوان و غضروف ایجاد می شوند و در نهایت پوست روی این تغییرات کشیده می شود . حال اگر پوست نازک باشد این تغییرات بهتر و واضح تر قابل دیدن است ولی پوست کلفت بسیاری از تغییرات و زحمت جراح را می پوشاند . 
جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی گوشتی

نکته مهم در مورد بینی های گوشتی ، انتخاب مدل بینی برای عمل است . برخی خواهان بینی طبیعی بعد از عمل هستند . برخی دیگر مدل فانتزی و عروسکی را می پسندند . در این بین افرای هستند که فرم بینی نیمه فانتزی را دوست دارند . 

برخی مدل ها که منجر به حذف بخش زیادی از غضروف و کوچک شدن بیش از حد بینی می شوند، مانند مدل بینی فانتزی یا عروسکی، برای بینی های گوشتی مناسب نیست .

چرا که بینی های گوشتی پوست ضخیم دارند و تغییرات اعمال شده را به خوبی نشان نمی دهند و از طرفی این پوست ضخیم به غضروف و نوک بینی فشار آورده و منجر به افتادگی می شود . 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟