مقالات جراحی زیبایی

خطوط و چین و چروک روی بینی

خطوط و چین و چروک روی بینی ، خطوط بینی خرگوشی

خطوط و چین و چروک روی بینی را با نام خطوط بینی خرگوشی نیز معرفی می کنند . گاهی این خط ها فقط در حالت خاصی مثل خندیدن یا اخم کردن ظاهر می شوند ولی گاهی عمق خط ها به حدی است که در حالت عادی هم متوجه شان می شویم .

عوامل مختلفی در ایجاد خطوط بینی دخیل هستند که در ادامه به چند مورد از آنها می پردازیم :

  • حرکات تکراری صورت : بعضی افراد برای نشان دادن حالات و احساسات خود ، حرکاتی را در صورت خود ایجاد می کنند که در طولانی مدت این حرکات موجب بروز خطوط بر روی پوست می شود مانند خط اخم و خط لبخند که در اثر حرکات ماهیچه‌های صورت و تکرار آنها به وجود می‌آید .
  • بالا رفتن سن : ماهیچه های صورت شما منقبض می شوند تا حالات را ایجاد کنند. وقتی جوان هستید این یک نگرانی بزرگ نیست زیرا پوست شما الاستیک است و به راحتی برمی گردد. هرچه پیرتر می شوید پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این منجر به ضخیم شدن پوست ، چین و چروک و خطوط ریز می شود. شما برای اولین بار متوجه خواهید شد که در مناطقی از صورت که به دلیل حرکات مکرر صورت بیش از حد کار می کنند، خطوطی ایجاد شده است. 
  • نور خورشید : وقتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  • ژنتیک
  • خشکی پوست : کسانی که پوست خشکی دارند باید بیشتر احتیاط کنند و از کرم های مرطوب کننده استفاده کنند .
  • کم آبی بدن : برای داشتن پوستی شاداب خوردن روزی ۸ لیوان آب را فراموش نکنید.

درمان و رفع خطوط و چین و چروک روی بینی

  1. بوتاکس : حرکات ماهیچه‌های صورت در طولانی مدت باعث انقباض عضله نازالیس بینی شده و چین و چروک را ایجاد می کند . تزریق بوتاکس به بینی موجب رفع انقباض عضله نازالیس شده و چین روی بینی را از بین می برد . برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد بوتاکس پیشنهاد می کنیم مقاله لیفت صورت با تزریق بوتاکس را مطالعه نمایید . 
  2. لیزر : دستگاه های مختلف لیزر برای این کار مفید هستند . دستگاه لیزر اشعه مادون قرمز را بر پوست بینی می تاباند و با تولید کلاژن و جوانسازی پوست ،خطوط را از بین می برد . برای آشنایی دقیق با این روش توصیه می کنیم مقاله لیفت صورت با لیزر را مطالعه نمایید .
  3. ژل : ژل به عنوان فیلر در چین و چروک و خطوط بینی تزریق می شود و فرورفتگی های پوست را پر می کند و پوستی صاف بر روی بینی ایجاد می کند . تزریق ژل به بینی مانند سایر روش هایی که معرفی کردیم یک روش موقتی است و نیاز به تمدید دارد . 
خطوط و چین و چروک روی بینی
خطوط و چین و چروک روی بینی

جلوگیری از تشکیل خطوط بینی خرگوشی

شاید لبخند شما به طور طبیعی بزرگ باشد و مرتباً عضلات بینی را درگیر می کند. آیا راهی برای جلوگیری از شکل گیری خطوط بینی خرگوشی وجود دارد یا شما برای داشتن آنها محکوم هستید؟

بوتاکس فقط می تواند در برابر چین و چروک ریز عمل کند. اگرچه گفته می شود تقویت تولید کلاژن و الاستین در پوست باعث تقویت خاصیت ارتجاعی پوست می شود اما در درجه اول روی عضلات صورت کار می کند.

می توانید با روش های مرسوم تر مانند محصولات ضد پیری پوست ، مصرف روتین مرطوب کننده خوب و خواب کافی ،از چین بینی جلوگیری کنید یا کاهش دهید. ما توصیه می کنیم مراقبت روزانه خوبی برای پوست انجام دهید که شامل ضد آفتاب ، آنتی اکسیدان و رتینوئید باشد تا به ظاهر کلی خطوط و چین و چروک ها کمک کند.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟