مقالات جراحی زیبایی

دوره نقاهت لیپوساکشن

دوره نقاهت لیپوساکشن ، دوره ریکاوری لیپوپلاستی

دوره نقاهت لیپوساکشن به عوامل مختلفی بستگی دارد ، جراحی لیپوساکشن می تواند در حجم پایین و یا بالا انجام شود که دوره نقاهت در هر کدام متفاوت است . زمانی که جراحی لیپوساکشن به صورت سرپایی است، بهبودی معمولا سریع است و اکثر افراد می توانند در ظرف چند روز به فعالیت های عادی و بعد از دو هفته به کارشان بازگردند البته برای چند هفته باید کبودی، تورم و درد را انتظار داشته باشند . 

دوره ریکاوری لیپوپلاستی

  1. بلافاصله پس از لیپوپلاستی شما ممکن است ناراحتی جزئی، کبودی، تورم و قرمزی خفیف داشته باشید که می تواند برای چند روز اول ادامه یابد . ممکن است داروهایی برای کاهش درد و ناراحتی بیمار توسط پزشک تجویز شود .
  2. تجویز بانداژ و گن های فشرده ساز برای کاهش تورم و تسریع درمان مناطق برش اعمال می شود . 
  3. اکثر بیماران پس از چهار یا پنج روز بهبودی می توانند فعالیت های خود را از سر بگیرند . تورم شروع به فروکش می کند و دردها کاهش می یابند و بعد از هفته اول نتایج عمل خود را کم کم نشان می دهند .
  4. تورم باید به طور کامل در هفته چهارم کاهش یابد و گن های فشرده ساز معمولا برداشته می شوند . هر گونه زخم قابل مشاهده در طول زمان محو خواهد شد اما جای بخیه ها باقی می ماند . بدن شما اکنون ظاهر جدیدی دارد و تغییرات قابل مشاهده است . 
  5. شروع یک رژیم سالم، نوشیدن مقدار زیادی آب و ورزش منظم، به حفظ نتایج لیپوساکشن کمک می کند . در حالی که سلول های چربی برداشته شده و برای همیشه از بین رفته اند، سلول های باقی مانده چربی هنوز هم می توانند رشد کنند بنابراین توصیه می شود که شما فعال باقی بمانید و وزن سالم داشته باشید . 
دوره نقاهت لیپوساکشن
دوره نقاهت لیپوساکشن

مزایای استفاده از گن های فشرده ساز در دوره نقاهت لیپوساکشن

لباس فشرده سازی ، به طور خاصی برای اعمال فشار به منطقه ای از بدن که اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته ، ایجاد شده است . مزایای بسیاری برای پوشیدن لباس های فشرده بلافاصله پس از یک عمل پزشکی، مخصوصا لیپوساکشن وجود دارد . معمولا توصیه می شود که آنها را تا چهار هفته پس از جراحی بپوشید چراکه گن های فشرده ساز می تواند به شما در درمان های زیر کمک کند:

  • تورم و کبودی کمتر که باعث کاهش ناراحتی در طول بهبودی می شود.
  • تقویت منطقه جراحی و توزیع مساوی جریان خون که منجر به رسیدن سایز دلخواه می کند .
  • تسریع در فرآیند درمان محل بخیه ها و صاف کردن پوست 
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟