مقالات تخصصی دندانپزشکی

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ، رفع زردی دندان

افراد زیادی برای دندانهای روشن تر و سفیدتر هزینه می کنند. اما آیا سفید کردن دندان مؤثر است و آیا بی خطر است؟ در اینجا پاسخ سوالات متداول در مورد درمان آورده شده است.

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن دندان های شما و رفع زردی دندان ،برای روشن تر شدن آنها است. این کار نمی تواند دندان های شما را سفید درخشان کند ، اما می تواند چندین درجه روشن تر از رنگ موجود کند.

چه کسی می تواند سفید کردن دندان ها را انجام دهد؟

سفید کردن دندان ها نوعی دندانپزشکی است و فقط باید توسط یک دندانپزشک یا سایر تخصص های مرتبط با دندان مانند کمک دندان پزشک و یا دندان ساز روی نسخه دندانپزشک انجام شود.

برخی از سالن های زیبایی ، سفید کردن دندانها را ارائه می دهند ، اما در صورت عدم حضور متخصص دندانپزشکی ، این غیرقانونی است و ممکن است سلامت دهان و دندان شما را در معرض خطر قرار دهد.

سفید کردن دندان در مواردی که دندان آسیب دیده باشد و از لثه زرد شده باشد و نیاز به ترمیم ، جرم گیری و پرکردن داشته باشد، صورت نمی گیرد . داشتن دندان های مرتب و یکدست در کنار سفیدی ، به شما لبخندی زیبا را هدیه می کند . 

اگر این گزینه برای شما جالب است ، پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به کامپوزیت دندان را مطالعه بفرمایید . 

در هنگام سفید کردن و رفع زردی دندان چه اتفاقی می افتد؟

سفید کردن دندان
سفید کردن دندان

اگر دندانهایتان سفید شده است ، باید طی چند ماه توسط دندانپزشک ویزیت شوید.

  • بلیچینگ : بليچينگ به معنی سفید کردن دندان به وسیله مواد خاص می باشد . دندانپزشک برای محافظت از دندان ها، قالبی را متناسب با سایز دهان و دندان طراحی می کند . و سپس ژلی را به شما خواهد داد تا داخل قالب ریخته و به شما می گوید چگونه از ژل استفاده کنید.
    سپس در خانه ، به طور مرتب ژل را برای مدت زمانی مشخص بیش از ۲ تا ۴ هفته بمالید. بعضی از ژل های سفید کننده را می توان به طور همزمان تا ۸ ساعت روی دندان باقی گذاشت ، که دوره درمان را به ۱ هفته کوتاه می کند.
  • بلیچینگ با لیزر: دندانپزشک در ابتدا با ژل مخصوصی که محافظ لثه است ، تمام لثه های بالا و پایین را می پوشاند .
    سپس مواد سفید کننده را روس سطح دندان ها می ریزد و یک نور یا لیزر روی آنها تابیده می شود تا سفید کردن را فعال کنید. سفید کردن با لیزر حدوداً یک ساعت طول می کشد.

در مورد کیت های سفید کننده دندان خانگی و سالن های زیبایی برای سفید کردن دندان ها چطور؟

برای سفید کردن و رفع زردی دندان ها فقط به یک متخصص ثبت شده دندانپزشکی مراجعه کنید زیرا انجام اینکار توسط افراد واجد شرایط ، به عنوان مثال در سالن های زیبایی ، غیرقانونی است. کیت های خانگی نیز خطراتی را به همراه دارند.

بعضی از کیت های خانگی حاوی محصول سفید کننده کافی نیستند که بتواند موثر باشد. همچنین ، اگر یک متخصص دندانپزشکی سفید کردن را انجام ندهد ، ممکن است دستگاه محافظ دهان ،مناسب  و هم سایز دهان و دندان شما نباشد ، بنابراین ممکن است برخی از ژل های سفید کننده روی لثه و دهان شما نشت کرده و باعث ایجاد تاول و حساسیت شود.

رفع زردی دندان
رفع زردی دندان

سفید کردن دندان که در سالن های زیبایی توسط کارمندان آموزش دیده یا کارمندان فاقد صلاحیت دندانپزشکی انجام می شود ، سلامت دهان و دندان شما را در معرض خطر قرار می دهد و همچنین غیرقانونی است.

برای اطلاع از هزینه های رفع زردی دندان و سفید کردن دندان های خود با مشاوران ما در گروه جراحان زیبایی الماس تماس بگیرید .

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟