مقالات تخصصی دندانپزشکی

لمینت دندان

لمینت دندان ، ونیر دندان

لمینت دندان پوششی به ضخامت پوست تخم مرغ است و برای یک دست و یک رنگ کردن دندان ها و زیبایی انجام می شود . ونیر دندان می تواند از جنس سرامیک یا کامپوزیت باشد . 

اگر از ظاهر دندان های خود راضی نیستید ، بهترین کار مراجعه به دندانپزشک است . اینکه خود تشخیص دهید به چه نوع اصلاحی نیاز دارید ، با ریسک همراه است . مقالاتی که ما در مورد انواع کارهایی که بر روی دندان صورت می گیرد، می نویسیم برای آشنایی شما کاربران عزیز با معنی و مفهوم عمل های زیبایی دندان و مراحل انجام عمل ها و برآورد هزینه است . 

انواع لمینت دندان

 • ونیر دندان سرامیکی : روکش های سرامیکی جذاب تر هستند و معمولا در دو جلسه به فاصله دو هفته انجام می شود . نیاز است در لابراتوار طراحی شوند .
 • ونیر دندان کامپوزیتی : ماده ای خمیری شکل متناسب با فک و دندان های شما ، صیقل داده می شود . این کار توسط دندانپزشک و در مطب انجام می شود.

ونیر سرامیکی طول عمر بیشتر و قیمت بالاتری نسبت به ونیر کامپوزیتی دارند . لمینت دندان کامپوزیتی نیاز به مراقبت بیشتر دارد اما لمینت دندان سرامیکی مقاومت بیشتری دارد . هر دو مواد با توجه به نیاز مراجعه کننده و تشخیص پزشک ، می توانند برای اصلاح کوتاهی ، لب پرشدگی ، فاصله بین دندان ها و اصلاح رنگ دندان ها استفاده شود .

مزایای لامینت دندان

 • مهمترین مزیت این است که شما صاحب دندان های یکدست با رنگی متناسب می شوید . 
 • طبیعی بودن دندان ها ، اینکه احساس کنید دندان ها طبیعی هستند ، حس دلچسبی است .

  لمینت دندان
  لمینت دندان
 • به دندان های اصلی آسیبی وارد نمی شود . قبل از انجام لمینت ، دندانپزشکتان عکس فک و دندان های شما را بررسی می کند و هر دندانی که نیاز به ترمیم و پر شدن داشته باشد ، رسیدگی می کند . حتی اگر به هم ریختگی دندان ها نیاز به ارتودنسی داشته باشد ، یا جراحی فک ، لازم است که اینکارها قبل از لمینت انجام شود .
  ونیر دندان روی دندان ها می نشیند و این کار نیاز به بی حسی ندارد . 
 • نتیجه بخشی در زمان کوتاه : این زمان نسبت به سایر عمل هایی که روی دندان انجام می گیرد، کوتاه تر است و در دو جلسه می توانید صاحب لبخندی زیبا شوید . 
 • برخلاف دندان های طبیعی، ونیرها به دلیل اینکه از موادی با تکنولوژی بالا ساخته شده اند در مقابل لکه های چای و قهوه و دود سیگار مقاوم هستند.
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟