مقالات جراحی زیبایی

لیفت ابرو و بالا کشیدن ابرو

لیفت ابرو نام عمل زیبایی است که برای از بین بردن چروک پیشانی و خطوط روی بینی و مابین چشم ها انجام می گیرد .

لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو زمانی برای شما مناسب است که علائم افتادگی ابرو را در خود مشاهده کنید اگر نسبت به علائم آگاهی های لازم را ندارید سعی می کنیم در این مقاله برای شما توضیح دهیم .

علائم افتادگی ابرو

 • افزایش سن ، شلی پوست صورت را به دنبال دارد . شلی پوست اطراف ابروها باعث تغییر حالت ابروها می شود .
 • پوستی که حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد باعث پدید آمدن چروک در پیشانی می شود .
 • چین و چروک در پیشانی و افتادگی ابروها باعث می‌شود تا شما پیر ، خسته و حتی عصبانی و خشمگین به نظر برسید در نتیجه یکی از جراحی های مکمل با لیفت ابرو ، لیفت پیشانی صورت می باشد .
 • پوست این نواحی که حالت شل پیدا کرده به پلک ها فشار وارد می کند و باعث کاهش میدان دید می شود به همین دلیل بعضی متخصصان بلفاروپلاستی را در کنار لیفت ابرو انجام می دهند . 

انواع روش های لیفت ابرو 

۱- روش همراه با جراحی 

 • جراحی باز  : برای اینکه طی انجام عمل زیبایی بالا کشیدن ابرو ناراحتی احساس نکنید به تشخیص پزشک بیهوشی کامل یا موضعی انتخاب می شود سپس برش روی پیشانی و خط رویش موها انجام می گیرد و قسمتی از پوست برداشته شده و پوست صاف می گردد .
  محل ابروها با عمل برداشتن پوست جا به جا شده و در محل مناسب قرار می گیرد و سپس محل برداشت پوست اضافه بخیه می خورد .
 • جراحی آندوسکوپی : این جراحی با بیهوشی کامل انجام می گیرد به اینصورت که در پوست سر بیمار چند برش کوچک ایجاد و با استفاده از ابزاری به نام آندوسکوپ محل های مورد نظر برای ایجاد تغییرات مشخص می گردد .این ابزار وارد برش ها شده و امواجی را به مانیتور ارسال می کند که به صورت تصویر قابل رویت است سپس پوست پیشانی را به سمت بالا کشیده شده و با این روش ابروها در محل درست خود قرار می گیرند و چین و چروک های موجود روی پوست نیز از بین می رود در نهایت محل برش ها بخیه شده و سر بیمار پانسمان می شود .

تفاوت جراحی باز با جراحی آندوسکوپی : روش اندوسکوپی روش پیشرفته ای برای لیفت پیشانی است که اجازه حداقل برش را می دهد ، ریسک کمتری دارد و زمان نقاهت نیز کوتاهتر است . 

لیفت ابرو
لیفت ابرو

۲- روش های بدون نیاز به جراحی

 • بالا کشیدن ابرو با نخ
 • بالا کشیدن ابرو با بوتاکس : بوتاکس با روش ریلکس کردن عضلات به خصوص در اطراف چشم و پیشانی عمل می کند و خطوط ایجاد شده روی پیشانی و چروک های ناشی از اخم کردن که روی پیشانی هستند را صاف می کند .
 • بالا کشیدن ابرو با تزریق ژل : در این روش از ژل‌های حاوی مواد بازگرداننده حجم پوست استفاده می‌شود که پوست را بالا کشیده و ابروها را در محل طبیعی خود باز می‌گرداند .
 • لیفت ابرو با لیزر 

تفاوت روش با جراحی و بدون نیاز به جراحی لیفت ابرو : روش هایی که نیاز به جراحی ندارند ماندگاری کمتری دارند و چیزی حدود ۶ ماه دوام خواهند داشت و بعد از آن زمان نیاز به تمدید دارند . 

 عوارض لیفت ابرو

هر کدام از روش های عمل زیبایی ابرو که در بالا اشاره کردیم می توانند عوارضی را به همراه داشته باشند . در جراحی ها که با بیهوشی همراه است ممکن است بیمار به مواد بیهوشی حساسیت داشته باشد .
در این روش ها به دلیل برش هایی که در پوست ایجاد می شود دوران نقاهت و مراقبت طولانی تر خواهد بود همچنین
باید مراقب عفونت نکردن جای بخیه ها باشید. در روش ژل و بوتاکس ممکن است بدن نسبت به این مواد که وارد بدن می شوند واکنش منفی نشان دهد .

[تعداد: 3   میانگین:  3.7/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟