مقالات جراحی زیبایی

لیفت باسن

لیفت باسن buttock lift ، بالا کشیدن باسن

لیفت باسن یک عمل جراحی زیبایی برای بهبود ظاهر باسن است. این کار ممکن است به عنوان مکمل جراحی تامی تاک یا لیفت پایین بدن و با هدف کانتورینگ باسن ، کشاله ران ، ران و شکم انجام شود.

بالا کشیدن باسن به تنهایی هیچ حجمی به باسن اضافه نمی کند. اما بعضی اوقات ، لیفت باسن با یک روش تقویت کننده مثل پروتز باسن ترکیب می شود تا شکل یا اندازه باسن را با کاشت یا پیوند چربی تغییر دهد.

در حین buttock lift ، پوست و چربی اضافی از باسن برداشته می شود. سپس پوست باقیمانده در محل و موقعیت جدید قرار می گیرد تا ظاهری جذاب تر ایجاد کند.

چرا لیفت باسن انجام می شود؟

هرچه سن بالاتر می رود، پوست تغییر می کند و شل تر می شود. علاوه بر این ، آسیب آفتاب ، نوسانات در وزن و عوامل ژنتیکی خاصیت ارتجاعی پوست را ضعیف می کند. این عوامل می توانند باعث شوند که باسن شما و همچنین سایر قسمت های بدن شما دچار افتادگی شوند.

لیفت باسن به طور معمول در ترکیب با سایر روش های کانتورینگ بدن انجام می شود. شما در موارد زیر ترجیح می دهید که بالا کشیدن باسن را انجام دهید :

 • وزن قابل توجهی را از دست داده اید و حداقل شش تا ۱۲ ماه وزن شما پایدار بوده است.
 • اضافه وزن دارید و نتوانسته اید از طریق فعالیت بدنی و تغییر در رژیم غذایی مقدار قابل توجهی وزن خود را از دست بدهید.
 • وزن معمولی دارید ، اما می خواهید در قسمت پایین تنه خود تغییرات جذاب و چشمگیری داشته باشید .
 • به خاطر داشته باشید که لیفت باسن کیفیت پوست شما را تغییر نمی دهد.

لیفت باسن برای همه مناسب نیست. پزشک ممکن است برای افراد با شرایط زیر احتیاط کند:

 • یک بیماری مزمن شدید مانند بیماری قلبی یا دیابت دارید.
 • برای از دست دادن مقدار قابل توجهی از وزن برنامه ریزی کرده اید .(این عمل یک عمل کاهش وزن نیست)
 • شاخص توده بدنی بیشتر از ۳۲ باشد.
 • سیگاری هستید.
 • شرایط روانی ناپایدار داشته باشید.

خطرات جراحی بالا کشیدن باسن

 • تجمع مایع در زیر پوست (سروما) :  برای رفع این مشکل پس از جراحی از یک تیوب در محل برش برای تخلیه مایع جمع شده استفاده می شود. تیوب معمولا چند ساعت الی چند روز در محل باقی می ماند. پزشک شما ممکن است مایعات را بعد از عمل با استفاده از سوزن و سرنگ از بین ببرد.
 • بهبود ضعیف زخم : گاهی اوقات نواحی اطراف خط برش ،ضعیف بهبود می یابند یا شروع به جداسازی می کنند. در صورت بروز مشکل ترمیم زخم ممکن است به شما آنتی بیوتیک داده شود.
 • جای بخیه ها : جای زخم برش لیفت باسن دائمی است ، اما به طور معمول در مناطقی قرار می گیرند که به راحتی قابل مشاهده نیستند.
 •  مشکل در عصب حسی پوست : در هنگام بالا کشیدن، جابجایی مجدد بافتهای شما می تواند بر روی اعصاب حسی سطحی تأثیر بگذارد.
  احتمالاً کم حسی و بی حسی را تجربه خواهید کرد. این بی حسی معمولاً در چند ماه تا یک سال بعد از عمل کاهش می یابد.
 • مانند هر نوع جراحی دیگر ، لیفت باسن خطر خونریزی ، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی را ایجاد می کند.
 • اگر در کنار لیفت عمل حجم دهی به باسن را دارید در مورد عوارض آن با پزشک صحبت کنید.
  در لیفت برزیلی باسن که تزریق چربی انجام می شود ، عوارض جانبی احتمالی جدی مانند عفونت و حتی مرگ ممکن است اتفاق بیافتد.
بالا کشیدن باسن
بالا کشیدن باسن

آمادگی های لازم برای جراحی بالا کشیدن باسن

در ابتدا ، در مورد لیفت باسن با یک جراح پلاستیک صحبت خواهید کرد. در اولین ملاقات ، جراح پلاستیک شما به احتمال زیاد:

 • تاریخچه پزشکی شما را چک می کند : آماده پاسخگویی به سوالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته باشید. در مورد هر نوع دارویی که اخیراً مصرف کرده اید و همچنین جراحی هایی که انجام داده اید صحبت کنید.
  اگر تمایل شما به لیفت باسن مربوط به کاهش وزن باشد ، پزشک شما به احتمال زیاد سوالات مفصلی در مورد افزایش وزن و کاهش وزن شما و همچنین رژیم شما خواهد پرسید.
 • انجام معاینه فیزیکی : برای تعیین گزینه های درمانی شما ، پزشک آزمایش خون را انجام داده و باسن ، پوست و قسمت پایین بدن شما را معاینه می کند.
  پزشک همچنین ممکن است از باسن شما برای پرونده سوابق پزشکی تان عکس بگیرد.
 • درباره انتظارات خود صحبت کنید : توضیح دهید که چرا می خواهید لیفت باسن انجام دهید و انتظارات خود برای بعد از عمل را به جراح بگویید. اطمینان حاصل کنید که مزایا و خطرات از جمله جای زخم را درک کرده اید.

نکات قل از جراحی زیبایی باسن

 • سیگار نکشید : سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می شود و می تواند روند بهبودی را کند کند.
  سیگار کشیدن همچنین می تواند خطر عوارض را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. اگر سیگار می کشید ، پزشک توصیه می کند که سیگار را قبل از عمل و در طول بهبودی متوقف کنید.
 • از مصرف داروهای خاص خودداری کنید : به احتمال زیاد باید از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی جلوگیری کنید که می تواند خونریزی را افزایش دهد.
 • وزن پایدار را حفظ کنید : در حالت ایده آل ، حداقل ۶ تا ۱۲ ماه قبل از داشتن لیفت باسن ، وزن پایداری را حفظ خواهید کرد. کاهش قابل توجه وزن پس از انجام عمل می تواند نتایج شما را تحت تأثیر قرار دهد.
 • برای دوران نقاهت خود یک همراه ترتیب دهید : برنامه ریزی کنید که بعد از عمل همراهتان شما را به خانه ببرد و با شروع بهبودی در کنار شما بماند.

قبل از عمل buttock lift

جراحی بالا بردن باسن در بیمارستان یا یک مرکز جراحی سرپایی انجام می شود. در هنگام لیفت، با کمک یک بیهوشی عمومی شما بیهوش می شوید.

یک لوله (کاتتر) برای جمع آوری ادرار در مثانه قرار می گیرد. پاهای شما در دستگاههایی به نام بوت فشرده سازی قرار می گیرد . اینکار برای جلوگیری از لخته شدن خون در حین و بعد از عمل می باشد.

در طول عمل

با توجه به شکلی که در پایین آمده ،جراح پلاستیک برشی را در امتداد قسمت تحتانی کمر ، ایجاد می کند. پوست اضافی زیر برش کشیده می شود و باسن را بالا می برد. سپس پوست و چربی اضافی برداشته می شود.

لیفت باسن
لیفت باسن

در طی این روش به شما یک آنتی بیوتیک داده می شود تا خطر عفونت را کاهش دهد. این روش به طور معمول دو تا پنج ساعت طول می کشد.

بعد از عمل

بعد از بالا کشیدن باسن ، برش شما به احتمال زیاد با پانسمان جراحی پوشانده می شود. یک یا چند لوله تخلیه معمولاً در زیر زخم و نزدیک خط برش قرار می گیرد تا خون و مایعات اضافی تخلیه شود.

تیم مراقبت های بهداشتی به شما کمک می کند تا در اولین روز پس از عمل، با قدم زدن راه بروید تا از تشکیل لخته های خون جلوگیری کنید.

احتمالاً احساس درد متوسطی خواهید داشت ، که در ابتدا توسط داروهای تزریقی کنترل می شود. ممکن است پس از عمل چندین هفته درنها (Drains) در محل جراحی باقی بماند. به شما آموزش داده می شود که چگونه درنهای خود را خالی کنید و مراقبت کنید.

ممکن است نیاز به مصرف آنتی بیوتیک و دارو برای جلوگیری از لخته شدن خون (ضد انعقاد خون) بعد از جراحی داشته باشید.

بعد از گذشت چند روز ، پوشیدن یک گن مخصوص را برای چند هفته آینده آغاز خواهید کرد. این به جلوگیری از تجمع مایعات و پشتیبانی در هنگام بهبودی کمک می کند.

مراقبت از جای زخم ها ممکن است شامل استفاده از نوار سیلیکونی، پماد زخم و ماساژ باشد. ظاهر زخم شما با گذشت زمان بهبود می یابد.

معمولاً نتایج لیفت باسن طولانی مدت است. به خاطر داشته باشید که حفظ وزن پایدار برای حفظ نتایج مهم است.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟