مقالات جراحی زیبایی

لیفت سینه با لیزر ، لیفت سینه با اسمارت لایپو MPX

لیفت سینه با لیزر ، لیفت سینه با اسمارت لایپو MPX

لیفت سینه با لیزر یک تکنیک پیشگام و منحصر به فرد است .این روش شامل استفاده از لیزر Smartlipo MPX برای لیفت پستان بدون درد ، کبودی و بدون نیاز به دوران نقاهت است . 

قبل از معرفی روش لیفت سینه با اسمارت لایپو MPX ،عمل جراحی تنها گزینه بالا کشیدن سینه شل و آویزان و افتاده بود و مانند بیشتر عمل های جراحی ،عمل لیفت پستان جای زخم قابل مشاهده  و نیاز به دوران بهبودی دارد. این مسئله هم برای بیماران و هم جراحان چالش برانگیز است.

کاندیدای مناسب لیفت پستان با لیزر

لیزر کردن سینه برای خانم هایی که پستان هایشان اندکی افتادگی ناشی از زایمان ، پیری یا کاهش وزن دارد، مناسب است. در این روش ، پوست را بالای سینه ها سفت می کنند که در بیشتر موارد ۴ تا ۵ سانتی متر سینه بالا می آید .

همه این نتایج بدون درد ، کبودی و تورم ، بدون نیاز به دوران ریکاوری است و نتایج فوری به همراه دارد که طی چند هفته بعد از انجام عمل مشخص می شود با این حال این روش درمانی برای سینه های بسیار بزرگ مناسب نیست.

فناوری لیزر شامل استفاده از لیزر خاص ضربان ساز Nd: YAG با دو طول موج است که برای لیفتینگ غیر تهاجمی و سفت کردن پوست در بالا و اطراف بافت پستان کار می کند. این درمان در کاهش افتادگی پستان و بافت اطراف مؤثر و ایمن است.

انرژی لیزر بافت را سفت می کند پس این تکنولوژی برای فرآیند پیکرتراشی و بادی کانتورینگ بسیار کاربردی است و در فرآیند لیفت پستان موثر واقع شده است . این درمان همچنین باعث افزایش تولید کلاژن شده و منجر به سفت تر و محکم تر شدن سینه ها و بهبود وضعیت پوست می شود. این عمل به طور کلی بدون خونریزی و به ندرت با ناراحتی کمی همراه است .

مراحل عمل لیفت سینه با اسمارت لایپو MPX

لیفت سینه با لیزر شامل یک فرآیند دو مرحله ای است که باعث سفت شدن سطحی و سفت شدن عمیق بافت در بالا و اطراف سینه می شود. تکنولوژی Smartlipo MPX توسط انرژی لیزر پالس شده از طریق کانولا در زیر پوست بالای ناحیه پستان کار می کند.

انرژی لیزر باعث سفت شدن بافت سینه می شود. لیزر با افزایش کلاژن سازی پوست در ناحیه پستان ،به سفت شدن و بهبود افتادگی پوست کمک می کند و در صورت لزوم رسوبات چربی را می توان همزمان از ناحیه گود بازو نیز خارج کرد.

لیفت سینه با اسمارت لایپو MPX
لیفت سینه با اسمارت لایپو MPX

این درمان می تواند باعث ایجاد ناراحتی خفیف در برخی بیماران در طول جلسه شود که بیشتر بیماران گزارش می دهند که درد بلافاصله پس از اتمام عمل ،حل می شود.

لیفت سینه با لیزر Smartlipo غیر تهاجمی است و به طور کلی به خوبی تحمل می شود. کل روند درمان حدود یک ساعت طول می کشد که بیمار در این مدت تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد .

پس از عمل ممکن است برخی از بیماران دچار خشکی پوست در ناحیه سینه شوند. این علائم پس از درمان لیزر برای لیفت پستان کاملاً طبیعی است و می توان از انرژی حرارتی تولید شده در ساختارهای پوستی مناطق تحت درمان انتظار داشت.

بیماران ممکن است به طور مداوم سینه خود را مرطوب کنند تا از خشکی که ممکن است در سینه خود تجربه کنند ، جلوگیری کنند. بیماران می توانند ظرف ۲ روز به کار خود برگردند و بعد از گذشت دو هفته به ورزشگاه بروند.

نتایج درمان افتادگی سینه با لیزر

در بیشتر موارد نتایج بلافاصله قابل مشاهده است با این وجود ۱ الی ۲ ماه طول می کشد تا شاهد نتایج قابل توجهی از اثر لیفت پوست باشیم که ماندگاری این نتایج معمولاً ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد.

از مزایای Smartlipo MPX استفاده از پیشرفته ترین و سطح بالاترین فن آوری لیزر ، هدف قرار دادن بافت و چربی پوست، با قابلیت سفت شدن پوست و انعقاد رگ های خونی کوچک (متوقف کردن و جلوگیری از خونریزی) است. علاوه بر این ، برش های پوستی کوچک ۱ الی ۲ میلی متری در طی عمل ایجاد خواهد شد که بعد از ۲ تا ۳ ماه از بین می رود.

ایمنی دستگاه اسمارت لایپو MPX

Smartlipo MPX به دو ویژگی مهم یعنی Smart Sense و Therma Guide مجهز شده است. فناوری لیزر Smartlipo MPX به دلیل داشتن این دو ویژگی ،برای بیماران نتایج ایمن سریع و مؤثر را فراهم می کند .

جراح در حین عمل، دستگیره ای را در اختیار دارد که به وسیله آن، توان دستگاه لیزر را مشخص می کند. سیستم حفاظتی اسمارت سنس smart sense شامل یک میکرو چیپ پیشرفته به نام Accelerometer است که درون این دستگیره قرار گرفته است. بر اساس تنظیم جراح (زیاد ، متوسط ​​یا پایین) و حرکت دادن دستگیره هوشمند ، توان لیزر به طور دقیق اندازه گیری و تحویل داده می شود.

سیستم حفاظتی ترما گاید therma guide بررسی و اندازه گیری دما را فراهم می کند . 

در سایر دستگاهها جراح به علت ترس از سوزاندن پوست از نزدیک شدن به سطح خودداری می کند چون امکان اندازه گیری درجه حرارت محل وجود ندارد اما در اسمارت لیپو mpx وجود ترما گاید که بطور مرتب درجه حرارت محل را اندازه گیری می کند و در صورت لزوم لیزر را قطع می کند، باعث شده است که جراح به طور مطمئن و بدون ترس از سوختگی عمل خود را به راحتی و با کنترل و اطمینان انجام دهد.

عوارض لیفت سینه با لیزر 

لیفت سینه با لیزر
لیفت سینه با لیزر

عمل لیزر برای لیفت سینه مانند سایر روش های جراحی لیزر می تواند عوارض و ریسک هایی را داشته باشد .

  • سوختگی پوست یا بافت چربی (این اتفاق در صورت استفاده از دستگاه اسمارت  لایپو به دلیل دو ویژگی SmartSense و ThermaGuide ، نمی افتد) .
  • عدم تقارن
  • خونریزی
  • هماتوم
  • بی حسی ناحیه تحت درمان برای چند روز یا هفته
  • توده های موقتی در زیر پوست به مدت یک هفته
  • تورفتگی های موقتی

اگر جراح نمی تواند جلوی عوارض جانبی و برخی خطرات را بگیرد ، پس وظیفه دارد که مزان عوارض را به حداقل برساند . اگر سینه های بسیار بزرگ و آویزانی دارید بهتر است در مورد جراحی کوچک کردن سینه اطلاعات لازم را کسب کنید و می توانید با مشاوران گروه جراحان زیبایی الماس در ارتباط باشید .

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟