مقالات جراحی زیبایی

لیپوابدومینوپلاستی

لیپوابدومینوپلاستی یک روش ترکیبی برای حذف چربی ها و پوست اضافه ناحیه شکم و پهلو می باشد . 

لیپوابدومینوپلاستی از ترکیب دو کلمه لیپو و ابدومینوپلاستی تشکیل شده که کلمه لیپو به روش حذف و پاکسازی چربی ها اشاره دارد . لیپو می تواند اشاره به روش لیپوساکشن داشته باشد و یا روش لیپولیز که هر کدام به گونه ای متفاوت اقدام به حذف و تخلیه چربی شکم می کنند .

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی شکم محسوب می شود ولی در این روش چربی زیادی از ناحیه شکم حذف نمی شود و تمرکز این روش بیشتر بر روی سفت کردن ماهیچه های شکمی ،کشیدن پوست ، حذف پوست های شل و افتاده می باشد .

در بین مراجعه کنندگان مواردی دیده می شوند که روش های مختلف مثل رژیم غذایی و ورزش نتوانسته چربی شکمشان را کمتر کند .این افراد در کنار چربی زیاد شکم و پهلو اگر پوست شل و آویزان هم داشته باشند ،کاندیدای مناسبی برای عمل لیپو آبدومینوپلاستی محسوب می شوند . 

جراحی لیپوابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم جراح در ابدومینوپلاستی قبل از جراحی خطوط برش را روی شکم و پهلو می کشد و سپس با صلاحدید خود روش لیپوساکشن یا لیپولیز لیزری را انتخاب می کند .

لیپوابدومینوپلاستی
لیپوابدومینوپلاستی

لیپوساکشن بافت چربی را تخریب می کند و سپس به کمک مکنده از شکم تخلیه می کند اما لیپولیز به وسیله لیزر بافت چربی را به چربی مایع تبدیل کرده و به کمک مکنده از شکم تخلیه می کند . پس از تخلیه چربی ،جراح به سفت کردن ماهیچه های شکمی و کشیدن پوست شکم مشغول می شود و پس از تنظیم نمودن محل قرارگیری ناف ،بخیه ها زده شده و پوست اضافی حذف می شود . 

مراقبت های پس از لیپو ابدومینوپلاستی 

  • تا چند هفته از فعالیت سنگین پرهیز کنید . استراحت مطلق ممنوع است زیرا خطر لخته شدن خون در عروق اندام تحتانی را افزایش می دهد .
  • به مقدار زیادی آب بنوشید تا دوران بهبودی تان سریع تر به اتمام برسد .
  • مصرف میوه جات ،ماهی و میگو و امگا۳ به وفور توصیه می شود .

مشاوره لیپو آبدومینوپلاستی

در هنگام مشاوره به این ویژگی ها توجه لازم می شود: تاریخچه، بیان جزئیات ،تناسب اندام عمومی ، شیوه زندگی، مصرف سیگار، بررسی بیماری ها، جراحی های قبلی شکم و نیز ارزیابی ریسک ابتلا به DVT  از اهمیت بسیاری برخوردار است.

قسمت های دیگری مانند کمر ، باسن و ران نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و مشکلات مربوط به کانتور بدن مورد بحث با بیماران قرار می گیرد تا اهداف LABP را به روشنی مشخص کند و نیاز به سایر روش های کانتور بدن را که ممکن است در هر مورد مورد نیاز باشد بیان می شود.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟