مقالات جراحی زیبایی

لیپوساکشن صورت و گردن

لیپوساکشن صورت و گردن ، لیفت صورت و گردن با لیپوساکشن

لیپوساکشن صورت و گردن می تواند در صورت افراد با سن بالا یا در بیماران جوان تر با انباشت های چربی ، اثرات بسیار چشمگیری ایجاد کند. لیپوساکشن جایگزینی برای کاهش وزن نیست.

برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند، پس از انجام عمل و خارج کردن چربی ها، مشکل جدیدی ایجاد می شود، پوست صورت شل و آویزان که پس از لیپوساکن خود را نشان می دهد .

لیفت صورت و گردن با لیپوساکشن

اگرچه لیپوساکشن یک اصطلاح معمول است ، اما عنوان دقیق برای این عمل ،لیپواسکالپچر (پیکرتراشی) می باشد . کلمه پیکرتراشی به معنی قرار دادن چربی در جای درست به جای صرفاً از بین بردن چربی است.

اگرچه از بین بردن چربی اضافی یک تغییر مثبت است ، اما از بین بردن بیش از حد چربی می تواند ناهنجاری های زیبایی ناخوشایند را به همراه داشته باشد. چربی همیشه دشمن نیست و بودن مقدار مناسب چربی در زیر پوست بسیار مهم است.

لیپوساکشن یک وسیله عالی برای از بین بردن چربی اضافی در افرادی است که رسوبات چربی ژنتیکی دارند یا بالا رفتن سن منجر به انباشت چربی در آنها شده است . مؤثرترین نواحی برای لیپوساکشن صورت نواحی زیر چانه و غبغب است . این مناطق به دلیل افزایش سن در اطراف فک با چین و چروک و افتادگی همراه است .

لیپوساکشن صورت و گردن
لیپوساکشن صورت و گردن

لیپوساکشن صورت و گردن

اگر افتادگی پوست در ناحیه فک و چانه بیش از حد نباشد، لیفت گردن و حذف چربی اضافی اطراف چانه و غبغب را می توان با لیپوساکشن ساده کاهش داد.

یک سوراخ کوچک در چانه ایجاد می شود و تخلیه چربی از این سوراخ انجام می شود . ر مواردی خاص که پوست بیمار به شکل بدی آویزان می شود، جراح با یک عمل مکم ، پوست اضافی را بریده و لیفت صورت را انجام می هد . این جراحی در کلینیک یا بیمارستان با بی حسی یا بیهوشی انجام می شود . 

بسته به شدت ناهنجاری ، زمان بهبودی این جراحی ها از ۳ تا ۷ روز است. بیماران برای فشرده سازی نواحی تحت درمان ، یک هد  مخصوص می پوشند . این هد به طور مداوم به مدت ۵-۷ روز پوشیده می شود.

خطرات و عوارض احتمالی لیپواسکالپچر صورت و گردن

خطرات شامل :

  • عفونت
  • عدم تقارن صورت
  • تغییر رنگدانه ها
  • و کاهش احساس در نواحی جراحی شده می شود .
لیفت صورت و گردن با لیپوساکشن
لیفت صورت و گردن با لیپوساکشن

عوارض جانبی احتمالی شامل :

  • تورم
  • درد
  • احساس سوزش موقتی

این عوارض قابل کنترل با درمان سرپایی می باشند .

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟