براکیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو
لیفت لب
لیفت لب

لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن چیست ؟ لیپوساکشن یک روش سنتی برای کاهش و حذف چربی از بدن است .

در روش لیپوساکشن حجم زیادی از چربی های موضعی اضافی در نواحی مختلفی از بدن مانند ران ، باسن ، شکم و پهلو ، بازو ، زیر زانو ، سینه ، گونه ها ، چانه و گردن و مچ پاها حذف می شود .

نحوه عملکرد لیپوساکشن

لیپوساکشن که به آن لیپوپلاستی نیز گفته می شود ، به عنوان یک روش قدیمی و سنتی برای حذف چربی های بدن در نظر گرفته شده است به دلیل اینکه چربی های استخراج شده از بدن بافت خود را از دست می دهند و امکان استفاده مجدد از این چربی ها نیست ، برای مثال در جراحی زیبایی که با نام لیفت برزیلی باسن می شناسیم چربی ها از پهلو حذف و به باسن تزریق می شوند .

در این جراحی ، حذف چربی به روش لیپوماتیک انجام شده چرا که به بافت چربی آسیب نرسیده و امکان استفاده از چربی های خود بدن وجود دارد .

نحوه عملکرد لیپوساکشن به این گونه است که در ابتدا یک لوله کوچک از جنس استیل به نام کانولا توسط برش وارد بافت چربی میشود سپس توسط حرارت چربی ها می سوزند و به حالت مایع در می آیند و در نهایت کانولا که به یک دستگاه مکش وصل است چربی مایع را از بدن خارج می کند . 

لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نیست

بهترین روش برای کاهش وزن ورزش و رژیم مناسب غذایی است ، لیپوساکش مانند ابدومینوپلاستی چربی هایی که در یک ناحیه از بدن جمع شده و با ورزش و رژیم از بین نمی رود را حذف می کند .

شاید پیش آمده باشد که افرادی را ببینید که وزن عمومی آنها پایین است ولی قسمتی از بدن مثل ران یا شکم یا بازویشان چاق دیده می شود ، اینگونه افراد کاندید مناسب برای لیپوساکشن میباشند . 

 

لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن چیست ؟

 

نوع بیهوشی در لیپوساکشن چگونه است؟

انواع مختلفی از روشهای بیهوشی در لیپوساکشن به کار می رود . اگر قرار است که لیپوساکشن به صورت محدود و با حجم کم انجام شود ، بی حسی موضعی استفاده می شود ، اما در صورت تمایل بیمار ، به صورت همزمان از داروهای آرام بخش و خواب آور نیز استفاده میشود . در برخی موارد به خصوص در حجم های بالای لیپوساکشن ، بیهوشی عمومی کاربرد دارد .

عوارض لیپوساکشن 

  • ایجاد فرورفتگی در بافتی که چربی آن برداشته شده است.
  • عفونت
  • ورم ناشی از ایجاد حفره در بدن که معمولا این ورم ماندگار است.
  • سوختگی که به خاطر حرارت بالایی که بدن داده می شود تا چربی ها ذوب شوند و سپس تخلیه شوند.
  • صدمه به عروق لنفاوی
  • ناهمواری یا شلی پوست
  • تأخیر بهبود زخم
  • ترومبوز ورید عمقی
  • عوارض قلبی و ریوی

در مطلب لیپوساکشن چیست ؟ سعی کردیم تا حدودی شما عزیزان را با این جراحی آشنا کنیم اما فراموش نکنید عوارض گفته شده در قسمت بالا زمانی به حداقل می رسد که شما عزیزان مرکزی معتبر مانند کلینیک جراحی زیبایی الماس را انتخاب کرده باشید .

لطفا به این مقاله رای دهید
[Total: 1 Average: 5]