مقالات جراحی زیبایی

لیپولیز لیزری با اسمارت لایپو MPX ، لیزر لیپو اسکالپچر

لیپولیز لیزری با اسمارت لایپو MPX ، لیزر لیپو اسکالپچر

لیپولیز لیزری با اسمارت لایپو MPX یکی از موفق ترین روش های درمان چاقی موضعی است و با نام لیزر لیپو اسکالپچر هم شناخته می شود در ادامه شما را با این تکنولوژی جدید و کاربردهای آن آشنا می کنیم .

لیپولیز یعنی چه ؟

به هر روشی که باعث حذف چربی از بدن شود لیپولیز گفته می شود برای مثال در مزوتراپی که با تزریق مواد به محل تجمع چربی باعث تخریب بافت چربی می شوند ، لیپولیز شیمیایی می گویند .

لیپولیز لیزری چیست؟

مدرنترین روش لاغری موضعی به کمک لیزر که به دلیل عارضه کمتر و نتیجه بهتر طرفداران زیادی دارد . مهمترین ویژگی این روش جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست پس از لاغری است .

برای مثال در روش لیپوساكشن اولتراسونیک نیز می توان به نتایج خوبی در لاغری موضعی دست یافت اما اگر بیمار پوستی شل داشته باشد پس از تخلیه شدن چربی از ناحیه ، پوست آن ناحیه دچار افتادگی خواهد شد .

لیزر لیپو اسکالپچر چیست؟

این کلمه به معنی پیکر تراشی با لیزر است و مردم گاهی از این عنوان برای روش لیپولیز لیزری استفاده می کنند .

لیپولیز لیزری با اسمارت لایپو MPX

بخواهیم این کلمات را به زبان ساده تر بیان کنیم : تخریب و تخلیه چربی موضعی با لیزر توسط دستگاه smart lipo mpx . لیپولیز لیزری از سال ۲۰۰۴ در ایتالیا مطرح شد ولی بسیاری از جراحان زیبایی ترجیح می دادند از لیپوساکشن استفاده کنند .

همانطور که می دانید لیزر با بالا بردن دمای چربی آن را به مایع تبدیل کرده و توسط ساکشن از بدن خارج می کند . زمانی که این تکنولوژی معرفی شد در اوایل استفاده از این روش ، سوختگی هایی در پوست ایجاد می شد که نارضایتی بیماران را به دنبال داشت . 

اما با معرفی دستگاه اسمارت لایپو MPX و مشخص شدن کاربردهای آن، لیپولیز لیزری با استقبال زیادی مواجه شد .

این دستگاه ساخت کارخانه ساینوشور (CYNOSURE) آمریکا است و اولین لیزر لیپولیز با دو طول موج است که توسط سازمان دارویی آمریکا (FDA) مورد تائید قرار گرفته است .اسمارت لایپو MPX تنها لیپولیز لیزری است که برای جلوگیری از صدمه به بافت به وسیله دو سیستم به نامهای ترماگاید Thermaguide و اسمارت سنس Smartsense درجه حرارت بافت را مرتب اندازه گیری می کند.

لیپولیز لیزری با اسمارت لایپو MPX
لیپولیز لیزری با اسمارت لایپو MPX

مزایای روش لیپولیز لیزری با اسمارت لایپو MPX

  • به دلیل قدرت زیاد این دستگاه ، بیمار درد کمتری را تجربه می کند .
  • لیزر سبب بسته شدن عروق خونی کمتر می شود در نتیجه در این روش خونریزی کمتر است .
  • در این روش کبودی کمتر است .
  • اسمارت لایپو MPX دارای دو طول موج است یعنی یک طول موج برای ذوب کردن چربی های عمقی مورد استفاده قرار می گیرد و طول موج دیگری برای لیزر سطح زیری پوست و کمک به سفت تر کردن آن و جلوگیری از افتادگی پوست استفاده می شود .
  • در این روش جراح به طور مطمئن و بدون ترس از سوختگی عمل خود را به راحتی و با کنترل و اطمینان انجام می دهد زیرا سیستم ترماگاید به طور مرتب درجه حرارت محل را اندازه گیری می کند و در صورت لزوم لیزر را قطع می کند.
  • نقاهت سریعتر به علت درد و تورم کمتر
  • سوراخ ورودی کوچکتر که در اسمارت لایپو mpx حدود ۲ میلیمتر است.

لیفت سینه با لیزر Smartlipo MPX

همه ویژگی هایی که برای این دستگاه لیزر معرفی کردیم باعث شده اسمارت لایپو mpx برای موارد دیگر زیبایی هم مورد استفاده قرار گیرد .لیفت و بالا بردن سینه های شل و آویزان به روش های مختلفی امکان پذیر است . جراحی ، لیفت با نخ ، تزریق ژل و بوتاکس و … از جمله این موارد هستند . 

لیفت سینه با لیزر Smartlipo MPX ،با سفت کردن پوست و بافت سینه ها و تخلیه چربی اضافی از سینه (در صورت نیاز )، یک روش محبوب با کمترین تهاجم می باشد .

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟