مقالات جراحی زیبایی

لیپوماتیک یا پیکر تراشی

لیپوماتیک یا پیکر تراشی روشی برای تخلیه چربی و لاغری در قسمت های مختلف بدن مثل شکم ، پهلو ، ران ، باسن ، غبغب و بازو می باشد.

لیپوماتیک یا پیکر تراشی (تیکل لیپو Tickle Lipo) یک روش کم درد بادی کانتورینگ است که برای حذف چربی از تمام نواحی بدن کاربرد دارد . چربی سوزی در این روش با امواج اینفراسونیک انجام می شود که safe ترین راه برای لاغری است و با نام های تیکل لیپو Tickle Lipo یا لیپوساکشن قلقلکی نیز می شناسند .

 

نوع جراحی عمل زیبایی
نام جراحی  لیپوماتیک یا پیکر تراشی
هزینه جراحی ۶ میلیون تومان
تلفن :   ۰۲۱-۲۲۸۲۰۷۲۷  
موبایل: ۰۹۱۲۲۱۶۷۸۷۵

 

پیکر تراشی لیپوماتیک برای چه نواحی از بدن است؟

برای تمام نواحی بدن اعم از پهلو و شکم ، بازو ، غبغب ، باسن و ساق پا ، پشت و … قابل استفاده است .

عوارض بعد از عمل لیپوماتیک

عوارض ناشی از لیپوماتیک از ۱۰۰ درصد ۱ درصد می باشد که شامل نکروز پوست (سیاه شدگی) و آمبولی پوست است . پیکر تراشی یک عمل سرپایی است که در مدت ۲ تا ۳ ساعت انجام می شود و با جراحی لیپوماتیک مریض به اندازه دلخواه خود خواهد رسید .

دوره نقاهت عمل جراحی پیکر تراشی

یک هفته بعد از عمل جراحی می توانید به زندگی روزمره ادامه دهید . تصویر ليپوماتيک شکم و پهلو گروه جراحان زیبایی الماس را می توانید در ادامه ببینید .

لیپوماتیک یا پیکر تراشی
لیپوماتیک یا پیکر تراشی

 

مزایای لیپوماتیک LIPOMATIC نسبت به سایر روشها

  1. در روش های دیگر چربی کشی ، بقایای مانده از چربی پس از عمل در زیر پوست به صورت گلوله مانند احساس می شود در صورتی که پس از عمل لیپوماتیک، لایه چربی زیر پوست حالت یکنواختی دارد .
  2. نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی ( ۶ ماه ) و لیزر لیپولیز ( ۴-۲ ماه ) بسیار کوتاه تر است ،بستن گن به مدت ۴۰-۳۰ روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.

  3. جمع شدن پوست در این روش نسبت به روشهای دیگر ساکشن به دلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی به مراتب بهتر می باشد.
  4. در روش لیپوماتیک یا پیکر تراشی ، بی حسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روشهای دیگر ساکشن چنانچه با بی حسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به داروهای آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.
  5. تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا ۳۶ ساعت طول می کشد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن طولانی تر است.
  6. ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می باشد.

  7. احتمال آمبولی چربی نسبت به روشهای دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.
  8. لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد
  9. خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روشهای دیگر ساکشن به مراتب کمتر است.
  10. گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردی که شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت.

آیا من کاندید مناسبی برای پیکرتراشی هستم؟

خودتان تصمیم بگرید که آیا نیاز به انجام عمل لیپوماتیک دارید یا خیر، نه به این دلیل که افراد دیگر آن را می خواهند. اگر بدن شما در مناطق معینی (مثل شکم و پهلو) پر از چربی است و شما نمی توانید با رژیم غذایی و ورزش چربی های این منطقه را آب کنید ، ممکن است لیپوماتیک گزینه بهتری باشد.

جهت مشاوره و جراحی زیبایی با کلینیک جراحی الماس تماس بگیرید .

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

در اندامی که Lipomatic انجام می شود ،سوراخی با قطر ۲-۵ میلی متر ایجاد می شود و پس از آن دستگاه از طریق سوراخ وارد بافت چربی بدن می شود و با استفاده از امواج اینفراسونیک، بافت چربی را از بین می برد.

قبل از عمل محلول سالین که مایعی شور است در کنار داروی بی حسی موضعی به سلولهای چربی تزریق می شود که این محلول باعث کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی لیپوماتیک می شود.

در طول عمل ،جراح لوله ای را وارد بافت چربی می کند . این لوله کار جابه جایی چربی ، آزادسازی چربی و در پایان وظیفه خارج کردن چربی با مکش را از بدن دارد ،در نهایت چربی به همراه محلول بیهوشی از طریق همان برش خارج می شود.
دستگاه تعبیه شده برای انجام عمل تیکل لیپو Tickle Lipo دارای سیستم ایمنی فعال است که در هنگام مواجهه با بافت بدون چربی متوقف می شود ؛ این ویژگی خطر پارگی اندام ها و سوختگی پوست را به کمترین مقدار می رساند.

این جراحی برای کاهش وزن استفاده نمی شود بلکه برای سفت کردن مناطقی که دارای خاصیت الاستیکه خوبی هستند استفاده می شود و می تواند باعث متعادل سازی اندام از جمله سفت کردن عضلات شکمی یا باریک شدن کمر شود.

بسیاری از بیماران لیپوماتیک را با روشهای دیگر مانند تامی تاک ترکیب می کنند. ترکیب روشهای مختلف می تواند به شما در دستیابی به نتایج مطلوب کمک کند زیرا لیپوماتیک فقط برای یک هدف خاص استفاده می شود.

هزینه پیکر تراشی بدن

هزینه لیپوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد . اینکه شما کدام قسمت از بدن خود را می خواهید لاغر کنید در تعیین قیمت چربی کشی مهم است و همچنین انتخاب کلینیک و جراح باتجربه و موفق به دلیل نتیجه بخشی بسیار زیاد ،قیمت بالایی هم خواهد داشت اما سلامتی آنقدر مهم هست که به خاطر کمی ارزان تر بودن گرفتار کلینیک های غیر معتبر یا جراحان بی تجربه نشوید.

[تعداد: 7   میانگین:  4.6/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟