مقالات جراحی زیبایی

مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن

مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک یکی از انواع روش های چربی کشی است که در نواحی مختلف بدن قابل اجراست و با هدف فرم دهی بدن انجام می شود . نکته ای که حائز اهمیت است ، رعایت باید و نبایدهای بعد از عمل برای نتیجه بخشی بهتر است که ما در قالب مقاله مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن به شما ارائه می دهیم . 

باسن عضوی است که در جذابیت اندام بسیار موثر است و باید با قسمت های دیگر بدن به خصوص پهلوها و ران ،تناسب داشته باشد اما برای بسیاری از افراد این تناسب وجود ندارد به طوریکه برخی از لاغری و برخی دیگر از چاقی باسن خود گله دارند و به دنبال راهکار هستند . در مواردی که افراد از باسن چاق و پر از چربی خود گله دارند و با ورزش و رژیم غذایی نمی توانند سایز کم کنند ، پیکرتراشی می تواند به عنوان راه حل به این افراد پیشنهاد شود و اگر شما هم مشتاق کسب اطلاعات در مورد این عمل هستید به مقاله لیپوماتیک باسن مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن

در طی عمل برش های کوچکی روی باسن ایجاد می شود تا چربی ها را به بیرون از بدن منتقل کند ، پس از عمل این برش های چند میلی متری بخیه نمی خورد و فقط پانسمان می شود پس در طول استراحت برای جلوگیری از عفوت باید مراقب پانسمان باشید و خودتان اقدام به تعویض آن نکنید .

به هنگام ترک کلینیک یا بیمارستان پزشکتان برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند تا در طول دوران نقاهت در منزل مصرف کنید و اگر احساس درد داشتید ممکن است در کنار آنتی بیوتیک ، مسکن هم تجویز شود . زمان ملاقات بعدی برای تعویض پانسمان مشخص می شود و پزشک در مورد زمان اولین استحمام به شما اطلاع می دهد چراکه برخورد آب با زخم ممکن است منجر به عفونت شود .

گن مخصوصی که قبل از عمل تهیه کرده اید را به مدت مشخصی باید بپوشید زیرا این گن در فرم دهی بدن و نتیجه بخشی بهتر موثر است و چربی های مانده در ناحیه را به شکل خونابه خارج می کند . خونابه هایی که پس از عمل از برش ها خارج می شوند در حقیقت چربی های خارج نشده در حین عمل هستند پس نگران نشوید ولی با تمیز کردن محل برش ها از عفونت جلوگیری کنید . 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن
مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن

تا زمانی که پزشک اجازه نداده (معمولا دو هفته) نباید روی باسن بشینید یا بخوابید پس برای چند روز باید فکر کار کردن و رانندگی نباشید و شخصی را به عنوان همراه در نظر بگیرید . غذاهای نرم مثل سوپ و پوره بسیار مناسب برای دوره بهبود هستند . خوردن میوه و سبزیجات تازه در تسریع دوران بهبودی موثر است به خصوص آناناس ، پرتغال و کرفس که در رفع سریع ورم و کبودی ها موثر هستند . 

 

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟