مقالات جراحی زیبایی

مزایا و معایب لیپوماتیک سینه

مزایا و معایب لیپوماتیک سینه

در این مقاله قصد داریم در مورد مزایا و معایب لیپوماتیک سینه صحبت کنیم و در کنار آن به عوارض این عمل زیبایی و مراقبت های بعد از عمل بپردازیم . 

مزایای کوچک کردن سینه با لیپوماتیک

  • از نظر هزینه انجام لیپوماتیک برای کوچک کردن پستان ارزان تر از جراحی می باشد .
  • دوران نقاهت در لیپوماتیک سینه کمتر از عمل جراحی و حدود ۳ روز است و معمولا پس از ۳ سه هفته فعالیت های سابق از سر گرفته می شود .
  • ریسک و عوارض عمل در روش لیپوماتیک کمتر از جراحی است . 
  • جای زخم و بخیه در جراحی سینه بیشتر از لیپوماتیک سینه است . در لیپوماتیک زخم ها شامل چند برش ۱ الی ۲ میلی متری است که نیاز به بخیه هم ندارد .
  • ار نظر نتیجه بخش بودن ، لیپوماتیک سینه چربی ها را خارج کرده و در کوچک کردن پستان ها موثر است . 
  • یکی از مهمترین سوالات مراجعه کنندگان تغییر در احساس نوک پستان می باشد که باید گفت چنین عارضه ای پس از لیپوماتیک سینه ها نیست . چنین مشکلی معمولا به دلیل برش های بزرگ و آسیب به اعصاب در روش های دیگر به وجود می آید .
  • استفاده ار بی حسی به جای بیهوشی در لیپوماتیک سینه که عوارض را به حداقل می رساند .

معایب و عوارض لیپوماتیک سینه

این عمل با بیهوشی همراه نیست اما ممکن است برخی از عوارض بی حسی شکایت داشته باشند که موقت است . درد و کبودی بعد از عمل نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر است اما همین مقدار هم ممکن است بعضی از بیماران را اذیت کند .

عوارض جدی که ممکن است (البته احتمال آن ضعیف است) رخ دهد : عفونت ، نکروز پوست و به جا ماندن رد جراحی  ، هماتوم و تشکیل سروما می باشد .

مزایا و معایب لیپوماتیک سینه
مزایا و معایب لیپوماتیک سینه

 

مراقبت های بعد از عمل کوچک کردن سینه توسط لیپوماتیک

عمل تحت بی حسی انجام می شود و پس از اتمام جای زخم ها پانسمان می شوند و به کمک پرستار یک سینه بند مخصوص می پوشید تا از ورم و کبودی جلوگیری کند . تا ۳ روز اول ممکن ست درد جزئی داشته باشید که در صورت لزوم مسکن تجویز می شود و برای جلوگیری از عفونت زخم ها تا یک هفته بررسی و پانسمان ها تعویض می شود .

رژیم غذایی در چند هفته اول بعد از عمل باید با مایعات زیادی همراه باشد تا از کمبود آب بدن جلوگیری شود . در چند هفته اول لباس های گشاد و راحت بپوشید و بهتر است برای چند روز اول همراه یا پرستاری را در نظر بگیرید هرچند بهترین کار ویزیت های منظم با جراحتان است تا وضعیت زخم و سینه ها را بررسی کند .

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟