مقالات جراحی زیبایی

پروتز گونه

پروتز گونه یک عمل جراحی برجسته سازی دائمی گونه و یکی از روش های افزایش حجم گونه محسوب می شود .

بالا رفتن سن تاثیر منفی در چربی زیر پوست صورت به ویژه گونه ها دارد و گونه ها حالت افتاده پیدا می کنند و از زیبایی صورت می کاهند البته بعضی افراد به صورت ژنتیکی ساختار صورتشان استخوانی است و احساس می کنند اجزای صورت توازن کافی را با یکدیگر ندارند ، همه این عوامل باعث می شود که به فکر جراحی پروتز گونه بیافتند و به دنبال متخصصی باتجربه و کلینیکی معتبر باشند .

در جراحی زیبایی صورت اگر نیاز باشد که از پروتز یا ژل جهت برجسته سازی اجزای صورت مثل لب و گونه استفاده شود حتما باید پروتز از برندی معتبر باشد و در محل مناسب قرار گیرد که همه اینها بستگی به شما دارد که در کجا این جراحی زیبایی را انجام دهید . گروه جراحان زیبایی الماس با ارائه طیف وسیعی از جراحی های زیبایی و کسب تجربه زیاد در جراحی ها توانسته اعتماد و اطمینان مراجعه کنندگان را کسب نماید .

قرار دادن یک ایمپلت درون گونه توسط شکافی که از داخل دهان یا روی صورت ایجاد شده به عنوان روشی دائمی معرفی می شود زیرا در این روش نیاز نیست مانند روش تزریق ژل گونه چند ماه یکبار برای تزریق مجدد اقدام کنید .

روش های دیگری هم به تازگی در ایران محبوب شده که از آن با نام لیفت با نخ یاد می کنند و این نخ ها با عبور از بافت گونه کلاژن سازی را فعال می کنند و افتادگی را تا حد زیادی اصلاح می کنند.

پروتز گونه
پروتز گونه

عوارض پروتز گونه

  • جراحی پروتز گونه چون تحت بیهوشی است ممکن است فرد دچار عوارض بیهوشی گردد 
  • عفونت عارضه دیگری است که در صورت وقوع با آنتی بیوتیک های معمولی قابل درمان و کنترل است .
  • خونریزی
  • گاهی ممکن است پروتز جابه جا شود .
  • برش های داخل دهان ممکن است تبدیل به زخم های دردسر سازی شوند .
  • احتمال آسیب رسیدن به عصب که منجر به بی حسی در ناحیه گونه به صورت طولانی مدت می شود . 
  • عدم تقارن چهره پس از جراحی

دوران نقاهت پس از ایمپلنت گونه

پس از عمل شما ناراحتی و درد کمی را احساس خواهید کرد و اطراف گونه و زیر چشم ها متورم هستند که این ورم ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی فروکش می کند .برای تسریع روند بهبودی می توانید از کمپرس یخ در ناحیه گونه ها استفاده کنید و حداقل ۶ تا ۸ هفته بعد از جراحی نباید روی صورت خود بخوابید .

به هنگام خواب سر خود را بالاتر از سایر قسمت ها قرار دهید و داروهای خوراکی موضعی که برای کنترل ناراحتی شما پس از عمل تجویز می شود را مصرف نمائید . رژیم غذایی شما باید ۲۴ ساعت بعد از عمل مایعات (آب، شیر، لجن، آبلیمو و غیره) باشد و سپس یک رژیم غذایی نرم داشته باشید .

شش تا هشت هفته بعد از جراحی نباید غذاهای سفت یا ستگین را بخورید. بخیه هایی که داخل دهان شما قرار گرفته به مرور زمان جذب پوست می شود ولی شما باید تا مدتی به هنگام مسواک زدن مراقب باشید تا آسیب و فشاری به این ناحیه وارد نکنید . 

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
× آنلاین بپرسید؟