مقالات جراحی زیبایی

کانتوپلاستی جانبی چیست ؟عوارض جراحی چشم گربه ای

کانتوپلاستی جانبی چیست ؟ انحنای کناری یا بیرونی چشم‌ها در زیبایی چشم‌ها تأثیر زیادی دارد و کانتوپلاستی جانبی (جراحی چشم گربه ای) عملی برای بزرگ کردن گوشه کناری و بیرونی چشم می باشد.

ما در مقاله های مختلفی به بررسی و معرفی انواع روش ها و جراحی زیبایی های چشم پرداختیم مثلا برای برطرف کردن پف پلک ها  بلفاروپلاستی راه حل مناسبی است و برای رسیدن به اندازه دلخواه در چشم ها و اصلاح گوشه داخلی چشم جراحی اپیکانتوپلاستی را به شما معرفی کردیم و در مقاله کانتوپلاستی جانبی چیست به عملی که با اصلاح گوشه خارجی چشم ها باعث جذاب شدن چشم ها می شود می پردازیم .

آیا برایتان پیش آمده چهره ای را ببینید که حالت خاصی را تداعی کند ؟ همه ما وقتی در حالت خاصی هستیم (عصبانیت – ناراحتی – خوشحالی) اجزای صورت ما متناسب با حالت ما تغییر می کنند و مهمترین عضو در این میان چشم های ماست حالا فردی را در نظر بگیرید که حالت چشمانش به گونه ای است که همیشه عصبانی به نظر می رسد ! حالت چشمان چنین فردی همیشه اطرافیان را به اشتباه می اندازد .

کانتوپلاستی جانبی به کمک چنین افرادی می آید چرا که حق هر فردی است که چشمانی زیبا و خوش حالت و جذاب داشته باشد و این جراحی با باز کردن چین های اپی کانتال حالت مناسبی را برای چشمان ایجاد می کند .

جراحی چشم گربه ای
جراحی چشم گربه ای

چین اپی کانتال

به چین هایی که در گوشه چشم ها مشاهده می کنید چین اپی کانتال  می گویند .

جراحی کانتوپلاستی جانبی چگونه  است ؟

وقتی به پزشک مراجعه می کنید پس از بررسی های لازم و مشخص شدن اندازه و حالت مناسب با صورت شما ممکن است پزشک چند جراحی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب انجام دهد . جراحی کانتوپلاستی معمولا پس از اینکه فرد بلفاروپلاستی و اپیکانتوپلاستی را انجام داده و در مرحله آخر انجام می دهد . 

جراحی کانتوپلاستی تحت بی حسی موضعی انجام می شود و در طی جراحی پزشک برشی در گوشه خارجی پلک‌ها ایجاد خواهد کرد و به طور ماهرانه ای انتهای پلک خارجی را تغییر حالت خواهد داد . جراحی چشم گربه ای کاملا سرپایی بوده و به زمانی بین نیم تا یک ساعت نیاز دارد همچنین این عمل با ریسک بالای برخوردار می باشد و فقط در شرایط خاصی باید انجام گیرد باید توجه داشته باشید این عمل بسیار پیچیده تر و خطرناک تر از مثال  ( جراحی بینی استخوانی یا جراحی بینی گوشتی ) می باشد.

کانتوپلاستی جانبی چیست
کانتوپلاستی جانبی چیست

عوارض عمل جراحی کانتوپلاستی و کشیده کردن چشم ها

  • واکنش شدید به ماده بیهوشی
  • خونریزی
  • لخته شدن خون
  • کبودی
  • عفونت
  • به جا ماندن جای زخم جراحی
  • تورم

توجه : این مقاله بیشتر جهت آگاهی هموطنان عزیز با این نوع عمل و عوارض آن می باشد و انجام این عمل در کلینیک های مجاز انجام نمی شود.

انجام این نوع عمل ها مصداق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی بوده و اقدامی مجرمانه است و چنین تغییراتی که در جسم انسان انجام شده و باعث تحریف در جامعه می شود، ممنوع است.

 

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
× آنلاین بپرسید؟